Prie istorinio Turkijos miesto pakrančių - naujas prabangus kurortas
Šią vasarą Turkijos Viduržemio jūros pakrantėje prie kurortinio Sidės miestelio duris atvėrė BIJAL – naujas prabangus projektas, siūlantis išskirtines atostogas itin aukštos klasės privačiose vilose.
Žydinčių sodų ir vešlių pušynų apsuptą kurortą sudaro 19 unikalių vilų su vienu, dviem ar daugiau miegamųjų, privačiais baseinais, terasomis ir visą parą teikiamomis asmeninio liokajo paslaugomis. Čia poilsiautojais pasirūpinama kiekviename žingsnyje, jiems suteikiamas privatus poilsis, tačiau panorus galima bet kada kreiptis į asmeninį liokajų ir užsisakyti visa, ko norisi: nuo į vilą pristatomų restorano patiekalų ir gėrimų, SPA procedūrų, kitų siūlomų pramogų iki pavežėjimo elektromobiliais iki paplūdimio ir čia esančio paplūdimio klubo.
„Bijal“ kurorte įsikūrė keli restoranai: „Club House“ siūlo BBQ stiliaus patiekalus, „Beach House“ - tarptautinę ir vietos virtuvę, taip pat greta paplūdimio galima paskanauti teppanyaki japonų stiliaus patiekalų. Meniu sukurti bendradarbiaujant su žinomais „Michelin“ žvaigždute įvertintais šefais.
Naujai duris atvėrusiame komplekse yra prabangus SPA, treniruoklių studija, profesionalūs teniso kortai, atskira padelio aikštelė, vaikų klubas ir daugybė pramogų bei laisvalaikio galimybių poilsiautojams: nuo maisto gaminimo pamokų ir vyno degustacijų iki privačių saulėlydžio kruizų, filmų peržiūrų, specialiai surengtų BBQ vakarėlių ir šventinių vakarienių. Pirmieji komplekso svečiai, čia apsilankę liepos pradžioje, turėjo progą išmėginti ir keramikos pamokas, surengtas paplūdimio klube ties pakrante esančiame menų namelyje.
Poilsio kompleksas įsikūręs greta senovinio Sidės miesto, kuriame gausu kultūrinių ir gamtos objektų. Miestas buvo įkurtas Manavgato rajono pakrantės pusiasalyje ir mena VIII amžius pr. m. e. istoriją. Anuomet tai buvo svarbiausias Pamfilijos regiono uostamiestis. Išgyvenęs savo aukso amžių, vėliau šis miestas dėl arabų antpuolių, Rodo, Venecijos, Genujos piratų plėšimų, Kipro karalių išpuolių ir plėšikavimo kryžiaus žygių metu, susilpnėjo, o nuo XII amžiaus buvo visiškai apleistas, tuomet vietiniai žmonės persikėlė gyventi į Antaliją. Iki pat šių dienų Sidėje galima pasigrožėti kvapą gniaužiančiu senoviniu teatru po atviru dangumi, išlikusiais šventyklų griuvėsiais, greta jų sutikti auksinius saulėlydžius ar pavakarieniauti vieninteliame tokiame restorane, įrengtame virš griuvėsių su vaizdu į ševntyklos fragmentus.
Unikalią komplekso architektūrą ir stilingą vilų interjerą sukūrė visame pasaulyje žinoma Stambule įsikūrusi studija „Autoban“, anksčiau kūrusi dizaino projektus kurortui „Joali“ Maldyvuose ir „Joali Being“ polsio kompleksui. Įkurta 2003 m., studija garsėja atpažįstamu savitu stiliumi, kuria novatoriškus dizainus, įkūnijančius vietos charakterį. „Autoban“ yra gavę ne vieną prestižinį dizaino apdovanojimą, tarp jų ir „Red Dot Design Award“ apdovanojimą už Baku tarptautinio Heidaro Alijevo oro uosto ir Stambulo kruizinių laivų terminalo „Galataport“ architektūrinį dizainą bei interjerą.
Vilų interjeruose vyrauja neutralių smėlio, rusvų, pieno balkšvumo ir pilkšvų atspalvių paletė, naudota daug medžio, natūralaus akmens ir natūralių audinių. Dizainerių komanda siekė sukurti unikalias erdves, kurios alsuotų egzotiškoms saloms būdinga stilistika, leidžiančia atsikvėpti nuo kasdienybės ir panirti į ramybę. Kiekviena vila turi uždarą sodą, kuriame yra poilsio zona ir baseinas, galima rinktis vilas nuo vieno iki keturių miegamųjų (71-290 kv. m). Įspūdingiausia komplekso vila - „Corner house“, tai privatus atostogų namas, kuriame vienu metu gali apsistoti iki 10 žmonių. Čia yra ne tik miegamieji, svetainė su valgomuoju, bet ir lauko terasa su zona vakarienėms bei maudynėms, o vilą supa daugiau nei 1000 kv. m privatus sodas.