Grožis

5 patarimai, padėsiantys atskirti kosmetikos originalus nuo klastočių

Nepaisant vis stiprėjančios kovos su klastotėmis, grožio padirbinių kiekiai kasmet milžiniškai auga ir aktyviai skverbiasi tiek į autoritetingų pardavėjų parduotuves, tiek į socialinių tinklų platformas.

Ir tai nėra tik šešėlinės ekonomikos ar etikos problema. Kosmetikos produktai, pagaminti nežinia kur, nežinia kokiomis sąlygomis ir nežinia iš kokių ingredientų, gali labai rimtai pakenkti ne tik odos ar plaukų grožiui, bet ir sveikatai, taigi būkite budrios ir atkreipkite dėmesį į šias detales.

 

ĮSITIKINKITE PARDAVĖJO PATIKIMUMU

 

Nepirkite kosmetikos neaiškiose pardavimo vietose: turguose, kioskeliuose ar nepatikimai atrodančiose parduotuvėse. Internetu pirkite tik iš oficialių gamintojo svetainių arba gerai žinomų ir patikimų platintojų. Kritiškai vertinkite socialiniuose tinkluose reklamuojamus produktus bei svetaines. Teigiama, kad apie 50 proc. kosmetikos padirbinių yra įsigyjama per „Facebook“ ir „Instagram“ platformas, taigi, pirkdamos kosmetiką per socialinius tinklus, būkite itin budrios.

 

NESIŽAVĖKITE SUPERGERA KAINA

 

Pernelyg nesidžiaukite staiga atradusios gerokai pigesnę prabangaus produkto alternatyvą. Kaina skirtingose kosmetikos parduotuvėse gali nežymiai skirtis, tačiau milžiniškas kainų skirtumas akivaizdžiai perspėja apie klastotę. Čia puikiai tinka posakis – jei atrodo pernelyg gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai tai ir nėra tiesa.

 

ĮVERTINKITE PAKUOTĘ

 

Klastotės įprastai būna kur kas prastesnėse pakuotėse. Dažnai jos būna nesandarios, blogai užsidaro, kartais net visiškai skiriasi nuo originalių. Ant jų dažnai būna nurodytas neteisingas produkto tūris, nėra brūkšninio kodo ar galiojimo datos.

 

ATIDŽIAI PERSKAITYKITE UŽRAŠUS

 

Neskubėkite pirkti produkto neperskaičiusi užrašų ant pakuotės. Patikrinkite, ar nėra klaidų, ar naudojamas originalus prekės ženklo šriftas (dažniausiai ant klastočių užrašai būna plonesni ir neryškūs), ar teisingas ženklo, produkto, spalvos, atspalvio pavadinimas, ar lygūs tarpai, ar teisingas prekės ženklo logotipas ir pan.

 

IŠBANDYKITE

 

Jei produktas kelia įtarimų, nebijokite jo išbandyti. Pauostykite, patikrinkite pigmentaciją ir tekstūrą. Klastotės dažniausiai būna mažiau pigmentuotos, lengvesnės konsistencijos, neįprasto kvapo ar spalvos.

 

Tags

Rekomenduojame