Kaip padidinti netoleruojančios odos atsparumą?
Vis daugiau žmonių, iš pažiūros turinčių sveiką veido odą, susiduria su nemaloniais ūmiais simptomais: odos paraudimu, deginimo, tempimo ir niežėjimo jausmu. „Biologique Recherche“ kompanijos atstovė Lietuvoje Svetlana Gelbūdienė ir kosmetologė Kristina Paulauskienė perspėja, kad tai gali būti signalas, jog oda yra netoleruojanti.
Mokslininkų teorijos
„Biologique Recherche“ mokslininkai ne vienus metus stebėjo sparčiai augančią netoleruojančios odos problemą ir iškėlė dvi teorijas, paaiškinančias, kodėl daugėja atvejų, kai sveika oda tampa jautresnė nei įprastai, t. y. netoleruojanti. „Pirma jų versija aiškina, kad dabar gyvename itin aseptiškame pasaulyje ir vis rečiau susiduriame su stresoriais. Imuninei sistemai tiesiog būtina reguliariai susidurti su patogeniniais mikroorganizmais, kad ji išmoktų su jais susidoroti. Keleto tyrimų išvados patvirtino, kad žmonės, gyvenantys aseptiškoje aplinkoje, pakartotinai susidūrę su stresoriais, turi didesnę riziką susirgti astma ar alergija. Keliama hipotezė, kad vaikai, augantys itin aseptiškoje aplinkoje, nepakankamai liečiasi su gerybiniais patogenais, tad jų kūnas nėra tinkamai pasiruošęs. Susidūrus su stresoriumi, tokių vaikų imuninis atsakas tampa neproporcingas ir gali sukelti autoimuninių reakcijų. Kita mokslininkų teorija teigia, kad užsiimame pernelyg skrupulinga higiena. Karštas kasdienis dušas ne vienam yra ne tik higienos, bet ir atsipalaidavimo ritualas, tačiau jis pažeidžia hidrolipidinę, apsauginę odos plėvelę. Be to, muilo, dušo gelio ar šampūno kvapikliai ir plovikliai jautrina odą“, – pasakoja kosmetologė.
Priežastys ir simptomai
Genetiškai nulemta, kad žmonių, turinčių odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, oda dažnai yra netoleruojanti, tačiau „Biologique Recherche“ ekspertų centro kosmetologė atkreipia dėmesį, kad pažeidus apsauginį odos barjerą ar odos mikrobiotą kiekvieno žmogaus odos būklė gali pablogėti. „Odos barjerą išbalansuoja išoriniai (didelė aplinkos tarša, UV spinduliai, netinkama kosmetika) ir vidiniai (hormonų disbalansas, stresas, tam tikri medikamentai, prasta mityba) veiksniai. Kartais pakanka vos vienos streso perpildytos dienos, kad žmogus pastebėtų paūmėjimą“, – sako K. Paulauskienė ir paaiškina, kad netoleruojančios odos priežastis gali būti net plastinė operacija. Dažnai po operacijos oda būna pažeista, patinusi, neretai su uždegimo požymiais. Nors tokiais atvejais oda tampa netoleruojanti tik laikinai, jai reikalinga speciali priežiūra. Pagrindinis simptomas, kurį įvardija netoleruojančios odos savininkai, – diskomfortas. „Žmogus visą dieną jaučia sudirgusią odą. Kankina tempimo, dilgčiojimo ar niežėjimo jausmas, paraudimas. Šios reakcijos tai atslūgsta, tai vėl sustiprėja“, – pasakoja kosmetologė ir priduria, kad susidūrę su tokiais pojūčiais neretai diagnozuoja sau jautrios odos būklę. K. Paulauskienės teigimu, pagrindinis jautrios ir netoleruojančios odos skirtumas – uždegiminio atsako į dirgiklį intensyvumas. „Pavyzdžiui, po karšto dušo jautri veido oda dažniausiai laikinai parausta, o netoleruojanti – „užsidega“, ją ima dilgčioti, niežėti ir tai trunka ilgesnį laiką. Šios odos būklėms reikalinga skirtinga priežiūra“, – perspėja specialistė.
Sprendimas netoleruojančiai odai
Netoleruojanti oda ne tik sukelia nepatogumų, bet ir gali virsti dideliu galvos skausmu, ieškant tinkamų kosmetikos priemonių. „Biologique Recherche“ sukūrė specialiai tokiai būklei skirtą „Toleskin“ produktų liniją ir priemones, kurios yra be konservantų, pagamintos sterilioje aplinkoje ir efektyviai veikia epidermį, kurį reikia kuo greičiau nuraminti, atkurti ir sustiprinti. Priemonės tinka žmonėms, turintiems atopinį dermatitą ir net besigydantiems nuo vėžio ar kitų ligų“, – akcentuoja kompanijos atstovė S. Gelbūdienė. Linijoje yra ir produktų, skirtų vidiniams organizmo procesams pagerinti, ir odai išoriškai paveikti. Pieno fermentų pagrindu pagamintas „Toleskin [DS]“ maisto papildas gerina virškinamojo trakto balansą, didina žarnyno mikrobiotos įvairovę ir ilgainiui leidžia pajusti teigiamus odos pokyčius. Raminamoji, lipidus atkurianti kaukė bei sterilus serumas „Toleskin [M]“ gaivina odą prieš ar po stiprių reakcijų ir suteikia komforto jausmą. Kasdienio naudojimo kremas „Toleskin [C]“ ramina ir stiprina odos barjerą, saugantį odą nuo aplinkos stresorių.
„Biologique Recherche“ centruose įdiegėme ir specialią „Toleskin“ procedūrą, kurios paskirtis – nuraminti netoleruojančios odos būklę, sumažinti epidermio jautrumą. Dėl specialių naudojamų priemonių ir atlikimo metodikos klientams akimirksniu sumažėja niežulys, kaitimo pojūtis, raudonis. Mūsų tikslas – padidinti netoleruojančios odos atsparumą, kad ji lengviau reaguotų į išorinius ir vidinius dirgiklius“ , – pasakoja S. Gelbūdienė ir priduria, kad norint tiksliai išsiaiškinti, ar veido oda – jautri, ar netoleruojanti, reikėtų atlikti išsamų odos diagnostikos tyrimą, padėsiantį suprasti, ką oda patiria ir ko jai trūksta. Toks tyrimas leidžia ne tik suvaldyti netoleruojančios odos problemą, bet ir pasirinkti tinkamiausią kosmetiką namuose.
Daugiau informacijos: www.biologiquerecherche.lt