Atsako treneris: kiek kartų per savaitę iš tiesų rekėtų sportuoti?
Į klausimus atsako sporto treneris, Europos kultūrizmo čempionas Andrius Pauliukevičius.
Kiek kartų per savaitę iš tiesų rekomenduojama sportuoti?
Nereikia kopijuoti profesionalių sportininkų programų ir treniruotis 5–6 dienas per savaitę, daugeliui žmonių, kurie greičiausiai yra kitos srities profesionalai, tai neveiks. Aišku, visada galime rasti išimčių, bet geriau šiuo atveju į save žiūrėti kaip į taisyklę, o ne išimtį.
Taigi, kodėl profesionalių sportininkų programos neveiks?
Dauguma žmonių neturi tokios genetikos ir tokių kūno gebėjimų atlaikyti krūvius ir negauti traumų, kokių turi profesionalūs sportininkai. Neprofesionalai įprastai neturi ir tokių pat atsistatymo galimybių. Nedaugelis jų valgo po 4–6 kartus per dieną ir ateina į treniruotę ne po pietų miego, o ilgos dienos darbe.
Daugeliui žmonių geriems rezultatams pasiekti užtenka trijų treniruočių per savaitę, treniruojantis kas antrą dieną. Taip ir raumenys, ir centrinė nervų sistema gauna pakankamai laiko atsistatyti. Tai labai svarbu.
Nei bicepsai, nei sėdmenys smegenų neturi ir patys nesugalvoja treniruotis. Jiems signalą duoda nervų sistema. Kuo stipresnis signalas, tuo didesnį svorį raumenys gali pakelti, ir kuo stipresnis signalas, tuo labiau norisi eiti į treniruotę. Centrinę nervų sistemą vargina ne tik treniruotės, bet viskas, ką darote: sėdėjimas kamštyje, stresas darbe, vaikų dvejetai, pakilusios palūkanos. Bet kas, apie ką galite pagalvoti ir kas jus suerzina, gali būti šiame sąraše. Nervų sistemos pervargimas gali lemti motyvacijos eiti į treniruotę stoką, todėl geriau treniruotis kas antra dieną po valandą ir išeiti iš salės jaučiant, kad dar kažką galėtum nuveikti, nei kelis mėnesius bandyti arti po 5–6 dienas per savaitę, pervargti ir galiausiai visa tai mesti.