Antverpeno šešetukas - kūrybos šaukliai, išgarsinę belgišką madą
Buvo 1986 m., kai dizaineriai Driesas Van Notenas, Ann Demeulemeester, Walteris Van Beirendonckas, Dirkas Bikkembergsas, Dirkas Van Saene'as ir Marina Yee iš Antverpeno karališkosios vaizduojamųjų menų akademijos mikroautobusiuku dardėjo per Europą į Londoną. Jie ketino sudalyvauti Didžiosios Britanijos dizainerių mados šou.
Jaunasis šešetas pristatė savo kurtas kolekcijas išskirtinėje erdvėje – ant vieno pastatų stogo, tačiau jų neaplankė nė vienas mados pirkėjas. Pasirodo, visi mados verslo atstovai rinkosi pirmąjame aukšte, kur buvo demonstruojamos garsiausių dizainerių kolekcijos.
Kitą dieną Antverpeno šeštukas ėmė dalinti skrajutes, reklamuojančias jų darbus. Pagaliau trečią dieną juos aplankė sėkmė – apžiūrėti šešetuko darbų sugužėjo ne tik mados prekeiviai, bet ir galybė žurnalistų. Dalį kolekcijų įsigyti panoro tinklai „Barney's“ ir „Liberty“. Tai buvo Antverpeno šeštuko kilimo pradžia.
Šiandien, pralėkus bemaž 30 metų, šis šešetas jau vadinamas legendiniu, dizaineriai į plačiuosius vandenis išplukdė belgišką madą. Jų pėdomis seka jau kiti jaunaisiais talentais vadinami kūrėjai: Rafas Simonsas, Haider Ackermannas, Krisas Van Assche'as ir Demna Gvasalia.
Susipažinkime su pirmuoju Antverpeno šešetuku iš arčiau, kas tie belgiškos mados poetai?
Dizaineriai Driesas Van Notenas, Ann Demeulemeester, Walteris Van Beirendonckas, Dirkas Bikkembergsas, Dirkas Van Saene'as ir Marina Yee buvo pakrikštyti Antverpeno šešetuku, nes svečių šalių žiniasklaidai buvo tiesiog per sunku ištarti jų vardus.
Martinas Margiela – neoficialus Antverpeno grupės narys, todėl įvardijamas kaip Antverpeno šeštukas + 1. Tąkart jis nekeliavo su šešetuku pristatyti savo kolekcijos į Londoną, tačiau kartu su juo baigė Antverpeno karališkąją vaizduojamųjų menų akademiją.
Walteris Van Beirendonckas po mokslų baigimo Antverpeno karališkojoje vaizduojamųjų menų akademijoje buvo pakviestas čia dėstyti. Į dienos šviesą jis išleido tokius mados talentus kaip Rafą Simonsą ir Krisą Van Assche'ą.
Drieso Van Noteno mados namai nepriklausomi išliko net 30 metų, per šį laiką jis pristatė per 100 moterims ir vyrams skirtų kolekcijų. 2018 m. birželį ženklas „Dries Van Noten“ buvo parduotas ispanų prabangos prekių grupei „Puig“.
Dizainerė Ann Demeulemeester vilki tik tai, ką sukuria pati, išskyrus "Levi's" džinsus, kuriuos užsitraukia sodininkaudama.
Likę šeštuko nariai nusprendė vengti įžymybių titulo ir sekinančios mados verslo sistemos, jie kuria tai, kas iš tikrųjų artima jų širdims. Dirkas Bikkembergsas turi savo vardo prekės ženklą, kuria moterims, vyrams ir vaikams. Dirkas Van Saene'as prieš kurį laiką Vienoje pristatė keramikos darbų parodą, o Marina Yee savo talentą nukreipė į teatro pasaulį – ėmėsi kurti kostiumus.
Pagr. nuotrauka - www.lexpress.fr .