L.Vagonė: esu kostiuminių renginių gerbėja, kuo sudėtingesnis aprangos kodas, tuo įdomiau
Viena garsiausių renginių organizatorių Lietuvoje Laura Vagonė jau daugybę kartų įrodė, kad tikrai žino, kaip suorganizuoti madingą vakarėlį. Šįkart ji pademonstravo ir savo žinias technologijų tendencijose. Kam yra prisiekusi Laura?
Esi viena žymiausių, originaliausius vakarėlius organizuojančių renginių organizatorių Lietuvoje. Kokią vietą tavo darbe užima mada?
Nesu mados auka, neperku naujausio modelio batų ar palto, bet meluočiau, jei sakyčiau, kad nematau, kas darosi vietinėje ir pasaulinėje mados padangėje. Neretai nuotakos ir jaunikiai tariasi ne tik dėl vakarėlio eigos, meniu, bet ir dėl aprangos. Nesu stilistė, bet žinau, kas Lietuvoje siuva kokybiškiausiai ir gali pasiūlyti kūrybiškiausius, modernius sprendimus, žinau rūbo kūrimo procesus. Pamačiusi vestuvinę suknelę ar įdomesnį vyrišką kostiumą beveik visada galiu pasakyti, kas juos kūrė. Domiuosi mados istorija, šitos temos nepraleidžiu žurnaluose ir laisvalaikiu pasidairau po mados programėles telefone.
Sukiesi madingiausiuose Lietuvos vakarėliuose, o dažnai juos ir organizuoji – kiek šventėje svarbu aprangos kodas?
Aš esu visiška kostiuminių renginių gerbėja. Kuo sudėtingesnis aprangos kodas, tuo įdomiau. Su Ugne Skonsmanaite rengiame „No Costume – no Party“ vakarėlius, į kuriuos nepateksi, jei nebūsi iš širdies pasistengęs, ruošdamas kostiumą. Visada reikia paisyti aprangos kodo. Labiausiai vakarėlio nuotaiką kuria žmonės, visa kita – muzika, pasirodymai – tik prieskoniai, tad šeimininkų nustatytas aprangos kodas kvietime parodo, kokią emociją norima sukurti. Kaip organizatorė visada stengiuosi prisitaikyti prie nustatyto aprangos kodo, bet „neperspjauti“ svečių ar šventės kaltininkų. Vestuvėse nebūnu svečias, mes, planuotojos, labiau aptarnaujantis personalas, tad apranga gana uniformiška, netaikome į dažniausiai pasitaikantį black tie. Bet jums reikėtų pamatyti, kaip vestuvėse pasirodo italės vestuvių planuotojos... Nuo makiažo iki spalvingų ilgų suknelių.
Kokius drabužius renkiesi darbo aplinkai ir darbo dienai?
Mano spintos karalius yra švarkas. Noriu visų pasaulio švarkų! Dėviu juos prie džinsų, prie klasikinių kelnių, prie šortų, suknelių ir mini sijonų. Turiu trumpučių, ilgų, įliemenuotų ir visai oversize, sužadėtinio švarkai irgi ramiai sau kraustosi į mano spintos dalį. Jei nėra jokių susitikimų, patikėkite, neišlendu iš „Pudrinės“ treningų ir nenusiaunu leopardinių, pūkuotų šlepečių.
Ar seki tendencijas? Kiek jos tau svarbios?
Aš tikrai matau, kas naujo atsiranda, bet absoliučiai neseku tendencijų. Kažkas natūraliai nusėda spintoje, bet nebūtinai. Aš vis dėlto labiau už laikui nepavaldžius modelius ir mieliau rausiuosi dėvėtų rūbų parduotuvėse nei sample sales’uose. Kita vertus, viskas sukasi ratu, mados tendencijos irgi. Skaičiau, kad grįžta į madą siūlelio tipo antakiai. Ačiū, ne, aš pasiliksiu prie saviškių.
Kokią didžiausią gyvenimišką pamoką išmokai organizuodama renginius?
Leisti viskam vykti tarsi savaime. Pasiruoši maksimaliai, bet visada turi žinoti, kad kažkas tikrai įvyks ne pagal planą. Nedaryti iš to isterijos, priimti tai kaip neišvengiamybę ir kūrybiškai su netikėta situacija susitvarkyti. Negaliu pakęsti panikos šalia savęs, jei kažkas vos nukrypsta nuo originalaus plano. Toks gyvenimas.
Mėgstamiausias darbo „įrankis“ : „Apple MacBook“ ir telefonas – be jų kaip be rankų.
Mėgstamiausias laisvalaikio prietaisas: patefonas.
Mėgstamiausia išmaniojo telefono programėlė: „Spotify“, „Instagram“, „WhatsApp“, „Trafi“, „Airbnb“.
Mėgstamiausias namų aparatas: „Steamery Stockholm“ pūkų rinkiklis. Aš nejuokauju. Kitoms moterims reikia vibratoriaus, o man šitas pūkų rinkiklis sukelia absoliutų malonumą. Jis padeda išsaugoti nusipirkto rūbo išvaizdą ilgam.
Mėgstamiausia tinklalaidė ar kanalas kitoje platformoje: Rolando Mackevičiaus „Nepatogūs klausimai“. Jei tik prabundu paryčiais ir nebegaliu vėl užmigti, visada įsijungiu. Patikrintas metodas, rekomenduoju.
Mėgstamiausias aparatas, kurį naudoji vonioje: ultragarsinis dantų šepetėlis.
Mėgstamiausias „nereikalingiausias“ prietaisas: „Nanlite“ lempa filmavimui telefonu.
Mėgstamiausias organizuojant renginį arba jau dirbant jame: belaidis telefono įkroviklis.