Papuošalai, kurie ne tik puošia, bet ir kviečia galvoti apie planetos saugojimą
Tvarumas užima vis didesnę mūsų gyvenimo dalį – visi ieškome aplinkai draugiškesnių ir geresnių draubužių, maisto, technikos ir net santykių. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skamba, tačiau net aukštoji juvelyrika šiandien gali būti atsakinga ir puiki planetai.
Lietuviškas tvarios aukštosios juvelyrikos prekės ženklas FORMÉS naująja kolekcija kviečia puoštis siekiant teigiamos įtakos žemei, mokslui ir žmonijai.
Aukso ir briliantų kasimas vis dar ženkliai prisideda prie žemės paviršiaus bei ekosistemos ardymo, be to, kasyklose žmonės ir net vaikai dirba negailestingomis sąlygomis. Šie procesai nėra pakankamai suvaldyti, tad vis aktualesni tampa inovatyvūs skaidrūs sprendimai: “po 10 m. praktikos klasikinės prabangios juvelyrikos rinkoje, ėmiau kvestionuoti jos misiją. Karantino metu ėmiausi pokyčių - pirmoji Lietuvai pristačiau etišką juvelyriką su laboratoriniais deimantais. Jie gimsta pažangiose laboratorijose mokslininkų pagalba, todėl leidžia apsaugoti žemės paviršių nuo bereikalingo ardymo ir net mažinti klimato kaitą bei užkirsti kelią žmonių išnaudojimui” – pasakoja FORMÉS tvarios juvelyrikos namų įkūrėja V. Kančinian.
Laboratorijose išauginti deimantai yra chemiškai, fiziškai ir estetiškai identiški natūraliems, paprastai tariant – jie bus tokie pat tvirti, gražūs ir ilgaamžiai. “Žmonės dar kartais sumaišo šiuos inovatyvius etiškus briliantus su sintetiniais – laboratoriniai deimantai nėra dirbtiniai, anaiptol, šie akmenys nuo natūraliai po žeme susiformavusių skiriasi tik savo kilme. Tik pažangiausios laboratorijos, atidžiai nagrinėdamos atomo struktūrą, gali atpažinti, kaip susiformavo šis akmuo – po žeme ar laboratorijoje” – pasakoja V. Kančinian.
Ir natūraliai po žeme ir laboratorijose užaugęs briliantas pradeda formuotis nuo mažos karbono sėklelės: “Abejose aplinkose briliantas auga itin didelio spaudimo ir aukštos temperatūros dėka, tiesiog po žeme šios jėgos veikia natūraliai ir akmens susiformavimui gali prireikti net milijono metų, o laboratorijose šios sąlygos atkuriamos mokslininkų pagalba ir deimantui užaugti užtenka 2 – 8 savaičių” – pasakoja V. Kančinian. Ir natūraliai ir mokslininkų pagalba užauginti deimantai pasižymi skirtingomis formomis, spalvomis ir švarumais, yra vėliau briaunuojami, poliruojami bei sertifikuojami vadovaujantis tokiomis pat taisyklėmis.
Pastaruoju metu laboratorinių deimantų paklausa tik auga ir nors natūraliai susiformavę deimantai išliks tarp mūsų vertinami kaip retos prabangos ir investiciniai atributai, laboratoriniai deimantai vis labiau užkariauja jaunų, išsilavinusių ir kūrybingų bei sąmoningų pirkėjų širdis. Žmonių išauginti deimantai yra ne tik apie 30 – 50 % pigesni, bet ir skaidrūs, etiški bei pasitarnaujantys mokslo, žmonijos ir planetos labui. Dažniausiai jie gaminami pasitelkiant švarią energiją, prekės ženklo pasirinkta laboratorija turi ir gamybos metu neišskiriamo CO2 sertifikatą.