Popkultūra

Barbė - stiprios, nepriklausomos moters ir individualybės simbolis

Barbė tapo kultūrine ikona, mergaitiškus stiliaus kodus iškeitusi į įvairialypį moteriškumą.

@barbie, @mattelcreations / Instagram nuotr.
@barbie, @mattelcreations / Instagram nuotr.

Ji tikrai yra visokia! Supermodelis, astronautė, mokytoja, JAV prezidentė... Tad, kaip nusakyti septynis dešimtmečius kauptos Barbės spintos estetiką? Labai laukiamas Gretos Gerwig filmas „Barbie“ vėl šliūkštelės žibalo į ugnį ir dar labiau pakurstys susižavėjimą šia lėle, atskleis daugybę jos talentų ir nagrinės jos svarbų vaidmenį moteriškumo ir mados sampratose.

 

Jaunajai kartai sukurtas „barbiecore“ stilius siūlo išraiškingiausius barbiškus drabužius. Jie rožiniai, jie galingi, neretai pilni įprastai kritikuojamų mergaitiškų stereotipų, pavyzdžiui, paviršutiniškumo ar naivumo, tačiau čia visa tai nutvieksta stiprios pozityvios šviesos. „Barbiecore“ iškyla tuo pačiu metu kaip ir „intelektualios bimbo“ (intelektuali tuštutė) tendencija kituose mados namuose, pavyzdžiui, ypač ryškia rožine nusidažę Valentino mados namai ir jų mini ilgio sijonai.

 
 
 

Šiandien „barbiecore“ kupinas mergaitiškų paradoksų, bet nuo pat Barbės ištakų 1959 metais būta visko. Į Amerikos žaislų parduotuves pirmiausia pateko dryžuotą juodą ir baltą maudymosi kostiumėlį be petnešėlių dėvinti, plaukus į uodegą susirišusi Barbara Millicent Roberts vardu pavadinta lėlė, greitai tapusi Amerikos popkultūros ikona. Bet šiandien ji kur kas daugiau nei „paauglė manekenė“. 2023-iųjų Barbė tapo stiprios, nepriklausomos moters, individualybės simboliu. Jai patinka makiažas, mada ir politikos teorija. Ji visokia.

 
 
 

Rekomenduojame