Renginiai

Renginių vedėjas Aurimas: su kokiomis vestuvių planavimo klaidomis susiduriama dažniausiai

Aurimas Cibulskas – renginių vedėjas, laidų „Užduotis: vestuvės“ ir „Emocijos, vertos istorijos“ autorius, „Vestuvių podcasto“ kūrėjas į šventes kviečia žiūrėti atvirai. „Nėra šablono, kuriuo reikėtų vadovautis“, – drąsina Aurimas.

formal wear suit tuxedo tie handrail finger person shirt adult man

Jums žmonės patiki svarbiausių savo švenčių atmosferą. Kokiais principais vadovaujatės šiame atsakingame darbe?

Svarbiausias dalykas man – atvirumas. Komunikacijos siekiame tiek tarp komandos narių, tiek tarp manęs ir užsakovų. Paslapčių ar staigmenų renginio svečiams gali būti, bet vedėjui neplanuotų dalykų būti neturėtų. Prašau atvirumo bei pasitikėjimo ir stengiuosi to pasitikėjimo nenuvilti.

Iš kur semiatės drąsos ir motyvacijos?

Stengiuosi tobulėti kiekvieną dieną. Kad ir garsiai skaityti knygas. Gal kažkam tai atrodo keista, bet tarties lavinimui ir žodžių bagažui kaupti tai – puikus būdas. Jei randu kokybiškus mokymus, kurie mano srityje būtų naudingi, nepraleidžiu progos dalyvauti. Skiriu daug dėmesio improvizacijai, kuri padeda išsisukti daugelyje situacijų. Net ir sportas padeda įgyti pasitikėjimo savimi, kuris vėliau suteikia drąsos stovėti prieš publiką. Įvairūs maži dalykai susideda į tai, ką žiūrovai mato ant scenos.

Vedate įvairias laidas, „Vestuvių podcastą“. Kodėl nusprendėte kurti šį turinį?

Pagrindinė žinia, kurią noriu perduoti, – vestuvės ir visos kitos šventės yra apie jus. Noriu parodyti, kad nėra šablono, kuriuo reikėtų vadovautis. Pabrėžiu, kad viską galima daryti visiškai savaip, bet kartu patariu, kokių klaidų galima išvengti. Šia tema mūsų tinklalaidė – žiūrimiausia Lietuvoje, tad matome, kad tokia informacija – naudinga ir reikalinga.

Pagrindinė žinia, kurią noriu perduoti, – vestuvės ir visos kitos šventės yra apie jus.

Iš šalies žiūrint atrodo, kad švęsti šventes kiekvieną dieną – labai smagus darbas. Bet, tikiu, ir jūsų darbe būna visokių dienų ir savų iššūkių?

Būna neplanuotų dalykų šventėje, o būna ir įvairių asmeninių įvykių, su kuriais reikia kovoti viduje, nors tądien ir šventė. Čia vėl svarbiausia komunikacija – tokiais momentais tiek psichologiškai, tiek darbų pasiskirstymo klausimais remiuosi į puikią savo komandą. Taip pat ir jie gali remtis į mane, svarbu kalbėtis ir ieškoti sprendimo. Juk čia susirinkome ne gedėti, tad šventėje niekada to neištransliuosime.

Kokių klaidų dažniausiai daro jaunieji?

Viena dažniausių klaidų – vestuves planuoja ne du žmonės, o keturi arba šeši, kai įsitraukia ir jaunųjų tėvai. Tai suprantama, kai jie prisideda finansiškai. Tad stengiamės taktiškai patarti, kad ten, kur tėvai prisideda (nuomojant šventės vietą, nakvynę), jie gali turėti žodį, bet dėliojant šventės programą sprendimai turėtų būti tik jaunųjų. Būna, poros įsileidžia seseris, drauges, net vedėjus ar kitus profesionalus, kurie per stipriai kiša savo pasiūlymus, kurių jaunieji nenori.

Taip pat dažna klaida – rasti patį pigiausią variantą socialiniuose tinkluose ir tikėtis, kad jis bus geras. Tai – šiek tiek naivu. Dainininkas, kuris dainuoja Donato Montvydo koverius, nėra ir nebus Donatas Montvydas.

Ką patartumėte žmonėms, kurie dabar pradėjo planuoti vestuves?

Išsirinkite komandą, kuria visiškai pasitikėtumėte. Tiesa, yra porų, kurioms komanda ir nereikalinga. Pasitikėkite savo sprendimais, eikite jų link drąsiai, nebijokite galvoti idėjų, konsultuotis ir klausti. Daugelio specialistų konsultacijos yra nemokamos ir jie tikrai atsakys į įvairiausius jūsų klausimus. Žmonės yra linkę padėti. Taip pat patarčiau nelaukti paskutinio momento. Kuo anksčiau susidėliosite norus, tuo bus lengviau. Svarbiausia, kalbėkitės tarpusavyje. Mane be proto žavi, kad dabar jau apie 80 proc. pokalbių ruošiantis šventei būna su abiem jaunaisiais, kai dar prieš penkerius metus 80 proc. vestuvių planuodavome vien su nuotaka.

Rekomenduojame