Vyrai

A.Elbazas: mados pramonė parduoda daugiausia svajonių, bet čia dirbantiems jų trūksta

Pasiilgome Albero Elbazo. Šis kūrėjas sugrįžta į priešakines mados pasaulio pozicijas ir pristato klasikinius „Tod’s“ modelius perkūrusią kolekciją „Happy Moments“. Mums jis pasakoja šio sėkmingo bendradarbiavimo paslaptis.
glasses accessories accessory person human face

Praėjusį sezoną sumanytas ir spalį pradėtas „Tod’s Factory“ yra naujausias Tod’s valdytojo Diego Dellos Valle projektas. „Mados pramonė išgyvena nedidelę revoliuciją. Joje apstu pasirinkimo, sėkmės istorijų, todėl vietą galima išsikovoti tik su naujomis idėjomis ar verslo modeliais“, – pripažįsta jis.

 

Šis italų verslininkas nutarė prekės ženklą Tod’s pastūmėti į šiuo metu madingą bendradarbiavimo tendenciją, kuri padeda įtemptoje ir konkurencingoje rinkoje mados namams neprarasti nei kūrybiškumo, nei komercinės sėkmės. Negana to, dar ir prisivilioti jaunąją kartą, kuri trokšta naujovių ir dalykų, kuriuos galima kolekcionuoti. Tad projektas „Tod’s Factory“ tapo tarsi kūrybos laboratorija, kurioje kviestiniai menininkai ir kūrėjai, pasitelkę prekės ženklo meistrystę, kuria išskirtinius, inovatyvius ir nekonvencinius dalykus.

 

Po bendro darbo su Alessandro Dell’Acqua praėjusį spalį eilė savaip pakeisti legendinius italų gaminius atėjo Alberui Elbazui. Jis mums ir pasakoja apie išskirtinę kolekciją „Happy Moments“.

 

Kaip prasidėjo jūsų nuotykis su Tod’s?

 

Diego Dellą Valle sutikau prieš dvejus metus, tuomet jis man ir pristatė šį projektą. Netrukus apžiūrėjau ir itališkąjį fabriką, kuris mane sužavėjo ten tvyrančia darbo aplinka. Ten nieko nėra virtualaus, viskas realu ir tai labai gera. Tiek menininkai, tiek meistrai ten dirba savomis rankomis, bet ir širdimi – visi lyg viena šeima. Man buvo sunku įsivaizduoti, kad galiu jiems ko nors dar papildomai suteikti, bet galiausiai ryžausi prisidėti prie šio projekto.

 

Ką jums reiškia šis grįžimas į priešakines mados pasaulio gretas?

 

Kelia daugybę emocijų. Tuoj bus ketveri metai (kai jis paliko mados namus Lanvin – red. past.), kai daugybė žmonių klausinėja, kodėl vis negrįžtu... Dažnai ir pats savęs to klausiu! Tačiau man patinka galimybė atsitraukti, pamatyti dalykus iš naujos perspektyvos. Jau dveji metai, kai stebiu, kas vyksta, nagrinėju naujoves, poreikius ir svarstau, ką naujo galėčiau suteikti.

 

Ir atradote?

 

Šiandienę rinką sunku suprasti. Koks dabar kūrėjo vaidmuo? Kokia mūsų užduotis? Kurti, būti „tinkluose“, kuruoti kitus? Būti talentingam ar garsiam? Tai tik keli iš kylančių klausimų...

Koks dabar kūrėjo vaidmuo? Kurti, būti „tinkluose“, kuruoti kitus? Būti talentingam ar garsiam?

Tačiau ar sutikimas bendradarbiauti jau savaime nereiškia grįžimo į žaidimą?

 

Neslėpsiu, ilgai mąsčiau apie tokio dabar paplitusio reiškinio kaip kapsulinė kolekcija esmę ir reikšmę. Kokie turėtų būti jos prioritetai? Rasti talentingus partnerius, o gal tik sukurti aplink save triukšmingą rinkodaros kampaniją? Kartais klausiu savęs, iki kokio lygio dizaineris turi demonstruoti savo kūrybiškumą, kad įrodytų pasauliui savo galimybes ir pelnytų savąją „Instagram“ šlovės akimirką.

 

Kokios buvo pirminės jūsų idėjos darbui su Tod’s?

 

Iš pradžių svarstėme dirbti su sportiniais bateliais. Puikiai suvokiu, kokie jie svarbūs šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje. Paryžius dar niekada nebuvo toks užkimštas mašinų, o pusė jo gatvių dabar skirtos tik pėstiesiems. Tad ir mūsų batai tampa savotiška susisiekimo priemone!

 

Turbūt svajojote apie ką nors švelnesnio?

 

Taip, sugalvojau dirbti su kasdienio mūsų gyvenimo laimės akimirkomis, tad kolekcija būtent taip ir vadinasi „Happy Moments“. Noriu kurti batus, kurie žmones padarytų laimingesnius. Turiu pripažinti, kad pastaruosius ketverius metus pats nebuvau labai laimingas. Ir puikiai mačiau, kad pats mados pasaulis toks nėra. Mados pramonė yra ta, kuri parduoda daugiausia svajonių, tačiau dirbantiems joje jų taip negailestingai trūksta. Bent jau tai jaučiu savo aplinkoje.

 

Kaip konkrečiai atrodė jūsų darbas?

 

Dirbau mąstydamas apie įvairius gyvenimo momentus, žodžius, žmones. Nesu įvaizdžio vergas, manau, kad tuo persisotinome. Laiminga šeima, laiminga laisvė, laiminga meilė – kodėl kiekvienai šių akimirkų nesukūrus Tod’s batų poros. Neseniai buvau vestuvėse, kuriose nuotaka visą dieną kankinosi avėdama 14 cm aukštakulnius. Buvo gaila į ją žiūrėti, o juk tai buvo gražiausia jos gyvenimo diena. Jai tikrai būtų tikusi ir pora plokščiapadžių batelių! Grožis reiškia ir laimę.

 

Kaip šioje kolekcijoje atpažinti Elbazo indėlį?

 

Labai paprastai – paėmiau visus legendinius Tod’s batų modelius ir jų tradicinį taškuotą padą pakeičiau sportbačių padu!

Tags

Rekomenduojame