Žurnalas L'Officiel Lithuania

TOP 10, kodėl verta įsigyti naujausią „L'Officiel Lithuania“ kovo numerį

Prekyboje jau pasirodė naujausias „L'Officiel Lithuania“ kovo numeris, kurio tema – meno pasaulis.

adult female person woman clothing scarf face head portrait hair

Šio mėnesio „L'Officiel Lithuania“ viršelyje išvysite ryškią ir talentingą dizainerę bei menininkę Katriną Knizikevičiūtę-Bajoras. Jos spalvinga asmenybė – įžanga į pavasarišką kovo numerį.

1. Viršelio istorija

Mados dizainerė, tapytoja, skulptorė, stilistė, modelis, meno direktorė, interjero dizainerė – tiek profesijų savo bagaže turi Katrina Knizikevičiūtė-Bajoras, gyvenimo stiliaus prekės ženklo Katrina Bajoras įkūrėja. Paprasčiau kalbant, visus šiuos darbus būtų galima sujungti į vieną paprastą „darbą“ – menininkė. Katrinos gyvenimas iš tiesų primena bajorišką meną – kupiną kelionių, grožio, estetikos, ir, žinoma, intensyvaus darbo. Jos klientai – ekstravaganciją mėgstantys žmonės, turintys išskirtinį skonį ir gyvenantys netradiciškai. Būtent tokia yra ir pati Katrina – jos gyvenimo nebūtų galima sudėti į tradicinę istoriją – neseniai ji pasipiršo savo vaikinui, dirba neskaičiuodama valandų ir savo namais vadina visą pasaulį. 

L'Officiel Lithuania - 122
Vaido Jokubausko nuotr.

2. Evgenya Redko: „Menas – žmogiškumo filtras“

Evgenya Redko puikiai pažįstama kiekvienam, besidominčiam lietuviškos muzikos pasauliu. Tarp skirtingų žanrų meistriškai laviruojanti atlikėja sausio mėnesį atsiėmė apdovanojimą progresyviosios muzikos atlikėjo nominacijoje. Toliau sėkmingai brėždama muzikinių planų žemėlapį, Evgenya pripažįsta, kad procesas, o ne galutinis rezultatas, jai yra maloniausia kūrybos dalis. 

lighting adult female person woman couch furniture balloon lamp purple
Auros Skulskytės nuotr.

3. „Man nereikia persirengti, kad jausčiausi laisvas“

Artiomą Kikotą dalis žmonių atpažįsta kaip AURĄ MORE – personą, pasirodančią drag shows performansų metu. Kartu su drag karalienių bendruomene Lietuvoje dar naują renginių konceptą ir kūrybos kryptį aktualizuoti siekiantis artistas pastebi, kad šiuo metu visuomenėje vis dar vyrauja daug realybės neatitinkančių stereotipų apie drag kultūrą, kurios centre – laisvė ir meilė sau.

 

4. Augantys tapytojai

Investuoti į paveikslą, ypač perkant pirmą kartą, gali būti nedrąsu. Kurie kūriniai verčiausi investicijos? Kaip išsirinkti? Pirmiausias ir svarbiausias kriterijus renkantis – ar darbas paprasčiausiai patinka, ar jaučiu ryšį su vaizduojama estetika arba menininko idėja. O siekiant už paveikslą mokėti patrauklesnę kainą, verta pasižvalgyti į jaunų, perspektyvių ir augančių tapytojų kūrybą. 

adult female person woman animal bird
Monika Plentauskaitė. Lizdas, 2022. Aliejus, drobė, 110x100 cm

5. Rožinis pudelis: begėdžių drabužių fenomenas

Pasakos apie mergelę, kuriose karalius norėjo matyti ją nei nuogą, nei apsirengusią, iš vaikiškų knygelių puslapių galiausiai persikėlė ant podiumų, raudonojo kilimo, į didžiąsias scenas ir madisčių kasdienes spintas – praėjusius 2022-uosius net būtų galima skelbti oficialiu bei globaliu „nuogos“ mados startu. 

 

6. Manhatano mūzos istorija

Trumpi šviesūs plaukai, dirbtinės blakstienos, ryškus akių makiažas bei unikalias formas kuriantys masyvūs auskarai – tai akcentai, sukūrę vienos ryškiausių septintojo dešimtmečio moterų Edie Sedgwick įvaizdį. Per 28-erius gyvenimo metus menininkų mūzos ir vienos pirmųjų „it“ merginų statusą suformavusi asmenybė iki šių dienų tarsi mistiškai išlaiko aktualumą, patraukdama praėjusio amžiaus dešimtmečiuose įkvėpimo ieškančių dizainerių dėmesį. 

 

7. Dėvėti meną

Mada turi stebinti ir taip išsaugoti svarbiausia valiuta tampantį vartotojų ir industrijos profesionalų dėmesį. Tad natūralu, kad siekdama sudominti žiūrovą mada nebeapsiriboja komercine kryptimi. Dėvimasis menas – nuo tradicinių komercinės sėkmės formulių nutolęs konceptas, kuris, dar neturėdamas vienos sampratos, jau pristato į mados istoriją įrašytus ikoniškus kūrinius. 

 

8. Menas kaip prabangos kompasas

Tuo metu, kai 1854 metais Louis Vuittonas atidarė savo pirmąją lagaminų parduotuvę dabartinėje Kapucinų gatvėje Paryžiuje, nuo kurios prasidėjo pasaulinės šlovės sulaukęs „keliavimo meno“ epas, užgimė ir kūrybinių mainų tradicijos. Šis nuolatinio meninio bendradarbiavimo siekis garsaus prabangos prekės ženklo paveldėtojams leido ne tik išlaikyti išradingą steigėjo dvasią, bet ir išplėsti Louis Vuitton mados namų visatą, jai suteikiant išskirtinį, talentingų kūrėjų vaizduotės papildytą matmenį. 

LOUIS VUITTON nuotr.

9. Grožio pašnekesiai su Jurga

„Stebuklinga kaina nesuteikia kremui stebuklingų galių. (…) O raukšles geriausiai lygina veido masažas ir veido mankšta“, – sako žurnalistė, rašytoja, redaktorė Jurga Baltrukonytė ir nevyniodama žodžių į vatą dalijasi savo grožio suvokimu, patirtimis bei ritualais 

nature outdoors sea water swimwear sea waves adult female person woman

10. Stilingasis Marakešas

Viskas, kas gražiausia Marakeše, slepiasi už aklinų medinos durų, – tokią pamoką teko išmokti keturias dienas praleidus viename gražiausių Maroko miestų. Tereikia žinoti adresą ir stilingi riadai, triukšmingi barai, rafinuoti restoranai, meniški butikai, slapti sodai jums atsivers šiame ochros spalvos mieste. Tai – Marakešo efektas, sako „L’Officiel Lithuania“ kelionių rubrikos redaktorė Aja. 

pool water swimming pool adult female person woman outdoors plant hat
Taryn Elliott / Pexels nuotr.

Rekomenduojame